2 Ogólnopolski festiwal wspomnień

W ubiegłym roku, narodziła się nowa świecka Tradycja - Ogólnopolski Festiwal Wspomnień w Rudzie Śląskiej.

W tym roku, zasadniczo 4 czerwca, w pięknych okolicznościach przyrody - i niepowtarzalnych - zapraszamy na 2 edycję Festiwalu, do nagle powstałego Muzeum PRL-u. Na każdym zebraniu jest taka sprawa, że ktoś musi zacząć pierwszy, więc od 16.00 w Rudzie Śląskiej Bielszowicach, przy ul. Zajęczej 42 Krzysztof Skiba w stroju milicjanta wskazywać będzie najlepszą drogę do dobrej zabawy, gwiżdżąc przy tym na wszystkich gości.

Michał Ogórek nie zawstydzi się uronić łzy nad starymi kronikami filmowymi, bo jak prawdziwy chłop płacze, to musi być święto!

W filmie polskim nuda, nic się nie dzieje… Tylko festiwalowe Kino Uciecha zaprasza na kultowe polskie filmy.

W filmie "Kosmos 1999" Księżyc uwalnia się z orbity Ziemi, w rzeczywistości w roku 1989 uwolniła się Polska - w rudzkim Muzeum PRL-u z okazji XXI rocznicy wolnych wyborów do Sejmu i Senatu przygotowano specjalną wystawę.

Quiz z tendencyjnymi pytaniami w ramach gry integracyjnej dla młodzieży uczącej się i studiującej, bo każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem jest szczególnym dobrem narodu.

Śpiewać każdy może; jedni trochę lepiej - więc na scenie zagra i zaśpiewa zespół Liverpool, a inni trochę gorzej - pod sceną.

To będzie piknik na skalę naszych możliwości:

  • z dwoma oddzielnymi programami (Pierwszym na pogodę i Drugim na deszcz),
  • z szeroką perspektywą i śmiałą wizją (jak łany zbóż falujące pod czujnym kierownictwem partii i rządu),
  • z gorącymi niespodziankami (jak herbata z termosu),
  • miły i pożyteczny (jak Adam Słodowy),
  • a w dodatku pierońsko zabawny (jak Małpy z Kosmosu).

Obecność, pod karą grzywny, obowiązkowa!

progreso